SVĚT KŘÍDEL

Nakladatelství letecké literatury

Historie, letectví, letadla

letecká výzbroj a osobnosti

Nakladatelství letecké
a válečné literatury

››› Prohlídni naše typy

Na křídlech ČSA


Autor: Josef LEHANKA   

Rok vydání: 2003

ISBN: 80-85280-96-5

Skladem: ne

Cena: 220,- Kč

Zařazení: Historie ČS letectva; Dopravní letectvo; Vojenské letectvo; Archiv

Formát: 165x235, stran , pevná vazba

Autor svou vlastní leteckou kariéru započal jako letecký dorostenec ve svých necelých osmnácti létech v 8. turnusu letecké školy v Přerově a byl vyřazen v říjnu roku 1950. Po desetileté službě v armádě se stal dopravním pilotem u Československých aerolinií. Během své služby se dostal do mnoha nebezpečných, až kritických situací.
Ať už jako stíhací pilot při vojenském létání a nebo i v kabině civilního dopravního letounu. Vše ale šťastně přestál a ve svých šedesáti letech odešel do důchodu.
Bohužel řada jeho kamarádů z 8. turnusu a nebo jeho kolegů pilotů takové štěstí neměla. Právě na ně tento zkušený dopravní pilot v knize vzpomíná.
Svým podáním touto knihou autor přibližuje čtenáři pohled na práci těch, kteří se na rozvoji civilního letectví na různých stupních ve svém pracovním zařazení podílejí.
Každý, kdo se tomuto profesnímu oboru věnoval ať už jako pozemní technický pracovník, nebo člen leteckého personálu, potvrdí, jak důležité je být v této profesi poctivý ke své práci. Mít odvahu včas chybu přiznat a rychle věci napravit. Jak nebezpečné je chyby zastírat, které pak mohou ve svém důsledku vést k nepředvídaným kritickým situacím. Jak záludné je být domýšlivým, ješitným, nesebekritickým a myslet si, že JÁ zvládnu každou kritickou situaci.
Právě tyto vlastnosti autor promítnul do některých leteckých událostí, které se skutečně staly tak, jak je popsal.