SVĚT KŘÍDEL

Nakladatelství letecké literatury

Historie, letectví, letadla

letecká výzbroj a osobnosti

Nakladatelství letecké
a válečné literatury

››› Prohlídni naše typy

Slovenské letectvo na východní frontě 1941 -1943


Autor: Peter Šumichrast   

Rok vydání: 2006

ISBN: 80-86808-29-7

Skladem: ne

Cena: 290,- Kč

Zařazení: Odboj

Formát: 165x235, stran 272, pevná vazba

Publikace zachytáva rozsahem složitý a dynamický proces bojového nasazení slovenského letectva na východní frontě, a to od počátečních příprav slovenské armády na boj proti SSSR na jaře roku 1941 (se zřetelem na letectvo)až po definitivní návrat posledních leteckých jednotek z východní fronty na Slovensko v listopadu 1943, t.j. věnuje se historickým událostem, které se v období po roce 1945 na víc než na čtyři desetiletí, vlivem politických a ideologických reálií poválečného vývoje Československa, ocitli mimo zájem slovenské a České historiografie.
Autor podrobně popisuje a zároveň hodnotí praktickou úroveň plnění svěřených bojových úkolů slovenskými letci, a to v souvislosti s operační činností pozemních jednotek jak vlastní, tak i německé armády. Přitom nezastírá
ani částečnou personální odbornou a materiálně-technickou nepřipravenost slovenského letectva na vedení moderní letecké války a objektivně popisuje stav letectva v oblasti jeho organizační výstavby, materiálně-technického zabezpečení, v oblasti lidských zdrojů, výcviku a výchovy (především v období před útokem proti SSSR v létě roku 1941).